Elvált emberek honlapja

Az elvált nők, elvált férfiak részére segítségeket, kapcsolatokat, érdeklődési köröket támogató baráti hangvételű, pozitív gondolkodású weblap.

Hírek, cikkek a témában, amint szeretne az olvasó hozzászólni ezen a címen küldje el írását: iren0502@gmail.com



Bíróság és válás az új évben - 2013 hogyan indíthatok el válópert!

2013. január 01.
Nyomtatóbarát változat
Jog és közigazgatás
eljárásjog
szakmázó szintű
Bíróság és válás az új évben - 2013 hogyan indíthatok el válópert!

 

Nem lett könnyebb az ügyfelek sorsa, ha a válás, válóper, vagy más bírósági per elé néznek 2013-ban.


Temérdek új jogszabály szinte rászakad a lakosságra, vállalkozásokra.


Hogyan indíthatok el egy pert 2013-ban?


Látszólag egyszerű kérdésre számos részben új elemet felsorakoztató válasz kerül megadásra.


Legfőbb tanács 2013-ban az, hogy először az igazságügyi mediátorokat, válási szakértőket, a bírósági peres egyezség szakértőit (reálmediátorok) keressék - régen nem szerencsés ha az ügyvédi jogi képviselet és pereskedés indul meg!


 


Néhány kiemelt változás 2013-ban, amelyre figyelni kell:


- Járásbíróságok a városi bíróságok helyett


- Elindulnak a Közigazgatási és Munkaügyi Bíróságok


- Növekszik a bírósági perekben a mediáció szerepe, bírói kötelezés, ajánlás lehetősége


- Elektronikus beadványok a Törvényszéken folyó I. fokú ügyekben - választhatóan


 


2013-ban a megszokott évtizedes szakmai gyakorlatnak megfelelőenfolyamatos ügyfélfogadást biztosítunk az ország bármely pontjáról szakmai segítséget, tanácsot kérő külföldön dolgozóknak és családtagjaiknak!(Országos Permegelőző és Peres Szakértői Iroda - Ügyvédi Irodák - Igazságügyi Szakértői Irodák - Pszichológusok stb.)


 SZAKÉRTŐK VITÁKBAN, BÍRÓSÁGI PEREKBEN


 Ha az ünnepek után az új év első napjaiban  adóssággal, szerződésekkel, válás problémáival, ingatlan ügyeivel kapcsolatosan szakembereket keres


 a 06-305-992-842 (9h-19h) , vagy a 06-306-377-164 (14h-20h) telefonszámon tud bejelentkezni és személyes ügyéhez konzultációs időpontot kérni!

forrás: http://www.felsofokon.hu/orszagos-permegelozo-es-peres-szakertoi-iroda/2013/01/01/birosag-es-valas-az-uj-evben-2013-hogyan

Új évben tett fogadalmak - válás, szétköltözés, válóper 2013

EMV Első Magyar Válási Intézet  | 

 

 

 

Az újévi fogadalom nehéz teher különösen, ha abban egy házasság felbomlása, egy új időszámítás megindítása a tét.

Szinte kirakatnézegetéssé válik az addig közösnek hitt évek, annak sok történése.

2013-ban sem érdemes átgondolatlanul válást kezdeményezni,először a válási mediátor irodák, válkási szakértők megkeresése az ajánlható lépés.

Mód van a válás csendes lefolytatására, de a Felek sajnos a zajos válópereket sem szüntetik meg a bíróságokon.

Lehetőség van a válás előkészítésekor válási szakértőkkel a válás belső tartalmának tisztázására, olyan egyezségek, együttműködések kialakítására, amely a házasság felbontását is elkerülhetővé teszi.

Kerüljék az ingyenesnek hírdetett szolgáltatásokat, hiszen egy válóper alapos szakmai munkájához idő és szakmai munka szükséges.

Piaci körbetekintésünk szerint a reálisnak mondható tanácsadási díjak a válás első megbeszéléséhez 10.000Ft -30.000ft, ahol az eljárások részletes különbségeiről is tájékozódni tudnak! 

fortrás: http://valasintezet.blog.hu/2012/12/30/uj_evben_tett_fogadalmak_valas_szetkoltozes_valoper

 

Kötelező közvetítés válás előtt

Válásnál és gyerekelhelyezési ügyekben előírhatják az előzetes közvetítői eljárást, a mediációt. Az eljárás szerencsés esetben a két fél megegyezésével zárul, elkerülve a hosszadalmas, mindenkit megviselő pereskedést.

 

Gyermekelhelyezési pereknél is előírhatják a mediációt (NOL-Illusztráció)

Válóperek és gyerekelhelyezési ügyek: az új polgári törvénykönyv tervezete szerint ezekben az ügyekben dönthetnek majd úgy a bírók, hogy a szemben álló feleket közvetítői eljárásban, mediációban való részvételre kötelezik. Az ilyen eljárások során a vitában kölcsönösen elfogadott és pártatlan szakember segít megtalálni a mindkét fél számára elfogadható megoldást. Szerencsés esetben a mediáció egyezséggel zárul, a per pedig elkerülhető. A Ptk. tervezete szerint a házastársak a bontóper megindítása előtt vagy alatt saját elhatározásukból – vagy a bíróság kezdeményezésére – a válással összefüggő vitatott kérdések rendezése érdekében vehetik igénybe a mediációt.

A szülői felügyeletről szóló rendelkezések között pedig az áll, hogy a bíróság indokolt esetben kötelezheti a szülőket, hogy a felügyelet megfelelő gyakorlása és az ehhez szükséges együttműködésük biztosítása érdekében – ideértve a különélő szülő és a gyerek közötti kapcsolattartást – közvetítői eljárást vegyenek igénybe. A tervezet szerint a gyámhatóság is kötelezheti a szülőket arra, hogy ilyen közvetítői eljárásban vegyenek részt a szülői felügyelet vitás kérdéseiről. Eddig is szinte bármilyen ügyben kérhették a szemben álló felek a mediációt, kötelező azonban nem volt.

– Komoly félreértés van az eljárás kötelező jellege körül. A mediáció önkéntes eljárás, a bírók ezentúl is csak arra kötelezhetik a feleket, hogy legalább próbálják meg, egyszer jelenjenek meg a közvetítő előtt, tegyenek érdemi kísérletet – mondja Krémer András, az Országos Bírósági Hivatal mediációs munkacsoportjának tagja. Hozzáteszi: ezután bármelyik fél dönthet úgy, hogy nem akarja folytatni az eljárást.

Emlékeztet, hogy ez sem teljesen új Magyarországon: gazdasági szervezetek közötti viták során most is igazolni kell, hogy a felek megpróbáltak érdemben egyeztetni, mielőtt perre mentek. – Annyi teher van az igazságszolgáltatáson, hogy a fejlett jogállamokban mindenütt felmerül, hogy könnyíteni kell a bíróságok munkáján. A mediáció olcsóbb és gyorsabb a hagyományos útnál, hiszen az egyezség napok alatt létrejön – magyarázza. Szerinte azért éppen a bontópereknél és a gyerekelhelyezésnél válhat az eljárás kötelezővé, mert ezek azok az esetek, ahol a felek kapcsolatban maradnak a közös gyerek miatt, így különösen fontos, hogy olyan megoldás szülessen, amivel mindketten elégedettek.

Eddig egyébként itthon kevesen éltek ezzel a lehetőséggel a válásuk során, évente 600 ilyen pár van, miközben több mint húszezer válás. Ugyanakkor, akik mégis a mediáció mellett döntöttek, több mint hetven százalékban meg tudtak egyezni. Nő- és gyermekvédelemmel foglalkozó civil szervezetek bírálták a kötelező mediációt itthon és külföldön is, szerintük egy bántalmazó kapcsolatban kifejezetten káros lehet, hogy az áldozatot arra kötelezik, hogy egyezkedni próbáljon azzal, aki megverte, megalázta. Krémer András megérti ezeket a véleményeket, ugyanakkor szerinte egy mediátor sem kényszerít egyezséget egyik félre sem, mert a sikert esetükben nem az egyezségek száma jelenti, hanem az, ha olyan egyezség születik, amivel mindkét fél elégedett.

 – A részletszabályok később fognak megszületni, de a mediátorok felelősek a szakszerű eljárások levezetéséért, nem asszisztálhatnak olyan megegyezéshez, melyben a felek nem önállóan alakítják ki álláspontjukat, vagy bármelyik fél sérülhet miatta. Ebben minden érintett szakma képviselői felelősek: gyermekvédelem, bírák, mediátorok, ügyvédek, jogvédők – sorolja. Nemrég az Alapvető Jogok Biztosának Hivatala is vizsgálta a kérdést. Szabó Máté szerint a mediáció hatékony, olcsó és gyerekbarát konfliktuskezelési módszer, a magyar gyermekvédelmi és igazságszolgáltatási szervek szakemberek és jogszabályok hiányában mégis alig használják.

Felhívta a figyelmet arra, hogy az Országos Gyermekvédelmi Szakértői Névjegyzék 350 tagjából csak 29-nek van mediátori képesítése, pedig szerinte a gyerek érdekét szem előtt tartó eljárások megkívánnák, hogy az ügyintézők ismerjék az alternatív konfliktuskezelési módszereket. Krémer András szerint, ha hirtelen minden bíró, aki teheti, mediációra kötelezné a feleket, valóban nem lenne elég megfelelő szakember. Azonban a törvény csak lehetőséget ad erre, így a módszer fokozatosan fog elterjedni, felhasználva a tapasztalatokat, s a remélhetően készülő hatásvizsgálatokat, kutatásokat.

Hosszú hétvégék: egyezség szerint

– Az ember úgy működik, hogy amit maga dönt el, azt betartja, amire kötelezik, azt viszont nem okvetlenül – vázolja a módszer lényegét Natonek Gabriella mediátor, aki elsősorban párkapcsolati közvetítéssel foglalkozik, békít, válásoknál, gyerekelhelyezési ügyekben segít. Egyelőre elsősorban iskolázottabb emberek kérik a segítségét, akik nem akarják, hogy olyan fontos kérdésekben, mint például, hogy ki, hányszor láthatja a közös gyereket, egy idegen döntsön a fejük felett.

Inkább megegyeznek egy mindkettejük által elfogadható megoldásban, aminek betartását három hónappal, fél évvel és egy évvel később is ellenőrzi a mediátor. A bírósági eljárástól Natonek Gabriella szerint nemcsak olcsósága, hanem az is megkülönbözteti a mediációt, hogy még az anyagi javak felosztásakor is figyelembe veszik az érzelmi kérdéseket. Vagyis nemcsak arra törekszenek, hogy a felek igazságosan osztozkodjanak, hanem arra is, hogy mindenki a számára legfontosabbat kapja.

A háromórás mediációs üléseken sokszor előfordulnak heves érzelemkitörések. Végül azonban a legreménytelenebb ügyekben is létrejöhet egyezség, de az is gyakran előfordul, hogy az egyik fél teljesen meggondolja magát. Nemrég volt olyan esete, ahol a férj határozottan válni akart, végül azonban a folytatás mellett döntött, a kapcsolat korábbi vitás kérdéseit, a gyerekkel való foglalkozástól a hosszú hétvégék eltöltéséig egy részletes egyezségben szabályozva.

 

forrás: http://hirek.msn.mainap.hu/itthon/kotelezo-kozvetitas-valas-elott-45217

 



Weblap látogatottság számláló:

Mai: 13
Tegnapi: 4
Heti: 22
Havi: 411
Össz.: 92 108

Látogatottság növelés
Oldal: Aktualitások
Elvált emberek honlapja - © 2008 - 2024 - elvaltak.hupont.hu

A HuPont.hu jelszava az, hogy itt a honlapkészítés ingyen van! Honlapkészítés Ingyen

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »